Fotoğraf Galerisi
M42 Orion
M42 Orion
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 21
Toplam : 27
Ziyaretçi
 

‘Kutuplar daha hızlı eriyor’

İngiltere’deki East Anglia Üniversitesi çalışanlarının yaptığı araştırmanın sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre, son 50 yıl içerisinde Antartika tahmin edildiğinden yarım derece daha fazla ısındı.

Bu farkın buzulların erimesini hızlandırdığını ve su seviyesini birkaç santimetre yükselttiğini vurgulayan araştırmacılar, bunun kısa vadede özellikle bölgeye yakın adalarda sellere sebep olabileceğini iddia ediyor. Araştırma ekibi adına açıklamalarda bulunan Profesör Karen Heywood, buzullardaki erimenin İngiltere’de de sellerin yaşanmasına sebep olabileceği iddiasında bulundu. Su seviyesindeki artışın bölgede yaşayan canlıları da olumsuz etkileyeceğinin altını çizen araştırmacılar söz konusu ısı artışının küresel ısınmanın sonucunda gerçekleşmiş olabileceğine inanıyor.

Batı Antertika’nın 50 yıllık geçmişi hakkındaki kayıtları inceleyen ekip, bu süre zarfında su seviyesinin yükseldiği ve suyun daha az tuzlu hale geldiğini saptadı. Profesör Karen Heywood, dev bir su deposuna benzettiği buzulların erimesinin sebebinin küresel ısınma olabileceğini ama bu konuda kesin konuşamadıklarını belirtti.ntvmsnbc
 
Eklenme Tarihi : 06.12.2014 13:42:31
Okunma Sayısı : 3199

Yorumlar

Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz