Fotoğraf Galerisi
Güneş Patlaması
Güneş Patlaması
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 10
Toplam : 12
Ziyaretçi
 

4 Nisan’da kanlı ay tutulması geliyor!

Ay’ın Dünya’nın gölgesine girmesinden dolayı kırmızı tonlarını yansıtan ‘kanlı Ay tutulması’ 5 dakikadan daha az sürecek.  Türkiye’de Ay’ın sadece kırmızılaşmış bir Dolunay olarak görüleceği kanlı Ay tutulmasını Doğu Asya, Yeni Zelanda,  Pasifik, Batı ve Kuzey Amerika ülkeleri ile Avustralya izleyebilecek. 

BLOOD MOON TETRAD’I

Ay’ın tutulması esnasından aldığı kırmızımsı tonlar, ‘kanlı Ay’ yani ‘Blood Moon’ adını almasına neden olmuş.  İnsanlar arasında korku ve heyecan uyandıran bu tutulmalar 2014-2015 yılları arasında 4 kez gerçekleşecek. 4 Nisan’da oluşacak dolunay ile serinin üçüncü  tutulması gerçekleşmiş olacak. Dördüncü ve son kanlı Ay tutulması ise 28 Eylül’de gerçekleşecek ve böylece 2014-2015 yıllarındaki Tetrad (Dörtlü) serisi tamamlanmış olacak


DEPREM OLACAK MI? 

Astrologlar dolunay vakitlerinde manyetik alanların her zamankinden daha fazla etkileneceğini dile getirirken, deprem gibi doğal afetlerin de  tetiklenebileceğini belirtiyorlar.  Tutulmaların 6 ay gibi geniş bir zaman diliminde etkisini göstereceğinin altını çizen astrologlar, dörtlü Ay tutulmalarının toplumsal açıdan çalkantılı günlere işaret ettiğini söylüyor.

Hürriyet
 
Eklenme Tarihi : 01.04.2015 23:23:57
Okunma Sayısı : 3082

Yorumlar

Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz