Emel KESKİNKILIÇ
1983 yılı, Adana doğumludur. Çukurova Üniversitesi Kimya bölümü'nü bitirdikten sonra Amerika'da Business and Marketing eğitimi aldı. Chicago'da bale va dans, Kanada'da yoga eğitimlerine katıldı.

Adana'da başladığı reiki eğitimine Chicago'da devam ederek Amerikalı psikoterapist, enerji bilimi uzmanı ve reiki üstadı olan Rose Mattax'ın eğitimlerine katıldı ve Reiki Master&Practitioner sertifikasını almaya hak kazandı. 2007 yılında Miami'de kurulan Florida Türk radyosu'nda, bilim ve metafizik içerikli evrenin gizemlerini konu alan Keşf-i Alem adlı radyo programını hazırlayıp sundu. Çocukluğundan beri insanın ve evrenin gizemlerine duyduğu merakla yıllarca yaptığı araştırmalar sonucunda ilk kitabı "Tanrı İnsanda Uyur İnsanda Uyanır"u yayınladı.

Tüm yaşama ve tüm dünyaya duyduğu yoğun sevgiyle en sevdiği şeyin keşfetmek, öğrenmek ve öğretmek olduğunu savunan araştırmacı yazar, yeni kitaplarını yayına hazırlamaktadır. Ayrıca, reiki eğitimleri vermekte ve tüm bilgi ve deneyimlerini paylaşabileceği tv programları üzerinde çalışmaktadır.