Fotoğraf Galerisi
Venüs - Mars Kavuşum
Venüs - Mars Kavuşum
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 9
Toplam : 14
Ziyaretçi
 

Baian Kara Ula Mağarasında bulunan diskler ve uzaylı varlıklar


Galaksimizdeki uzak bir yerden geldiler. Uzay gemileri Dünya’ya düştü. İnsanlar tarafından avlandılar ve öldürüldüler. Yabancı bir gezegende zor durumda kalarak umutsuzca evlerine dönmeye çalıştılar. Varlıklarının sona ereceğini biliyorlardı ve bu nedenle başkalarının okuması için hikayelerini yazdılar. Bize kim olduklarını ve onları buraya neyin getirdiğini anlatmak istediler. Gelecek nesiller için bir mesaj bıraktılar, ama arkalarında bıraktıkları kendi eserleri halktan gizli tutuldu!

Bu hikaye bir çok isimle biliniyor ve hangisini seçmeye karar vermemiz önemli değil … Uzaylı ve insanlık tarihindeki en gizlenen hikayelerden biridir.


Keşif 1938’de Çin ve Tibet arasındaki sınırda gerçekleşti.Çinli profesör Chi Phu Tei tarafından rehberlik edilen bir arkeoloji keşif yolculuğunda, Baian Kara Ula’nın dağ mağaralarında mezar hücreleri keşfedildi.

İskeletler farklı türde insan varlıklarının kalıntıları idi.İskeletler çok kırılgandı sadece 1,30 metre boyunda idi. Kafatasları genişti ve fazla gelişmişti, ama bunlar maymunların kalıntıları değildi. İlave olarak, bilim adamları mağara duvarlarında ilginç kaya çizimleri keşfettiler.Güneş, ay, dünya ve yıldızların çizimlerine eşlik eden yuvarlak miğferli varlıkları resmettiler.

Tarih öncesi mağarada bulunacak daha çok şey vardı. Tozlu zemine yarı gömülü olarak, arkeologlar büyük yuvarlak taş bir disk buldular, Taş Çağı gramofon plağa benziyordu. Diskin merkezinde bir delik vardı ve merkezden kenara spirallenen ince çizgiler vardı.

Bu diskin yaşının 10,000 – 12,000 yıl olduğu belirlendi!Toplam, 716 taş disk bulundu. Her diskin çapı 22,7 cm ve kalınlığı 2 cm idi. Her diskin merkezinde tam olarak dairesel 2 cm lik bir delik vardı. Daha ileri analizler ince çizgi benzeri işaretleri ortaya çıkardı, bunların garip oyulmuş hiyerogliflerin sürekli çizgisi olduğu ortaya çıktı. Nesne daha önce asla karşılaşılmamış bir lisanda mikroskobik karakterlerden oluşan uzaylı yazısı ‘kaydı’ idi.


20 yıldan daha fazla süredir, bir çok uzman uzaylı yazılarını tercüme etmeye çalıştı, ama başarı elde edilemedi.

1962’de Çinli bilim adamı Dr. Tsum Um Nui sonunda gizemli nesnelerin mesajını çözebildi.

Sonuç o kadar garipti ki, Pekin Akademisi Tarih Öncesi Departmanı Tsum Um Nui’nin bulgularını yayınlamayı reddetti ve hatta bunlarla ilgili konuşmayı da yasakladı.


Ancak Dr. Tsum Um Nui araştırmalarına devam etti ve sonunda çalışmasının yayınlanmasına izin verildi.

Raporun başlığı “12,000 Yıl Önce Dünyaya İnen Uzay Gemisi ile İlgili Disklere Kaydedilen Yazılar” idi.

Dropa taşlarının şok edici mesajı kendilerine Dropa diyen varlıklar tarafından yazılmıştı. Taş diskler uzak bir gezegenden gelen uzay yolcuları olan Dropa insanının hikayesini anlatıyordu. Uzay gemileri Baian – Kara – Ula dağlarının erişilmez bölgesine çarpmıştı. Uzay gemisinin mürettebatı dağların mağaralarına sığınmıştı.

Harap olan uzay gemilerini tamir etme veya yenisini inşa etme olanağı olmadığı için, Dropa’lar kendi gezegenlerine dönemediler. Dünyada zor durumda sıkışıp kaldılar.

Barışcıl niyetlerine rağmen, Dropalar komşu mağaralarda oturan Ham kabilesinin üyeleri tarafından yanlış anlaşıldılar, Ham kabilesi yabancıları yakaladı ve hatta bazılarını öldürdü.

Paragraflardan birinin tercümesi şöyle diyor: “Dropa kendi gemileriyle bulutlardan indiler. Erkeklerimiz, kadınlarımız ve çocuklarımız güneşin doğuşundan önce mağaralarda saklandı. Sonunda Dropa’nın işaret dilini anladıkları zaman, yeni gelenlerin barışçı niyetleri olduğunu kavradılar…”

1968’de Rus dil uzmanı Dr. Viatcheslav Zaitsev, Sputnik Dergisinde taş – plak hikayesinden alıntılar yayınladı. Zaitsev daha fazla araştırma yaptı ve gerçekten ilginç sonuçlara ulaştı.


Fiziksel olarak, granit taşlar yüksek konsantrasyonda kobalt ve diğer metalleri içeriyordu, gerçekten çok sert bir taş idi. İlkel insanların, özellikle o kadar minik karakterler ile harfleri oymaları çok zordu.

Osilograf (salınım çizer) ile diski test ettiğinde, şaşırtıcı bir salınım ritmi kaydedildi, sanki bir zamanlar elektrik yüklüymüş gibi veya elektrik iletkeni olarak fonksiyon yapmış gibi.

Dropa insanlarından herhangi biri hayatta kaldı mı? Keşfin yapıldığı zamanda, mağara alanında hala iki kabile yaşıyordu; bunlar görünüşleri çok eski olan Kham’lar ve Dropalar olarak biliniyordu.

Antropologlar her iki kabileyi diğer bilinen ırklara kategorize edemediler; onlar ne Çinli idi, ne Moğol ne de Tibetli.

Onlar, 1938’de Baian Kara Ula mağaralarında bulunan iskelet kalıntıları ile ilişkili, ince bedenli sarı – tenli ve olağan olmayan şekilde geniş kafalıdır. Bedenlerinde seyrek kıl (saç), büyük gözleri var ve ortalama boyları 1, 21 mt.dir. 

Çok eski bir Çin masalı bulutlardan Dünyaya inen ve çirkinlikleri nedeniyle herkes tarafından avlanan küçük, sarı – derili insanların hikayesini anlatır.


1995’te, Çin’den dikkate değer bir haber bildirildi:

“Baian-Kara-Ula dağlarının doğu sınırında uzanan Sichuan eyaletinde, daha önce etnolojik olarak sınıflandırılmamış olan bir kabilenin 120 insanı keşfedildi. Bu yeni kabilenin en önemli özelliği insanlarının boyudur: 1,15 mt.den uzun değil, en küçüğü sadece 63 santim!

Bu keşif ataları gerçekten bir zamanlar uzaydan gelmiş olan Dropa insanlarının varlığının ilk sağlam kanıtı olabilir.

Bu gizemli taşlara daha sonra olanlar şunlardı:

1974’te, Avusturyalı mühendis Ernst Wegerer Xian’daki Banpo Müzesine bu disklerden ikisini getirdi. Onların fotoğrafını çekti, tam olarak dört fotoğraf çekti. Ancak, sonra müze ziyaretçileri taş diskleri göremediler. Müzeden elde edilen açıklamaya göre, Baian Kara Ula’dan gelen nesneler tahrip olmuştu. İlave olarak, Çin hükümeti Dropa denen kabilenin herhangi resmi kayıtlarına sahip değildi, ne Qinghai bölgesinde, ne de Çin’in başka bir yerinde.

Çalınan diskler bugün nerde?

Şüphesiz, Dropa’nın hikayesi en büyük arkeolojik ört baslardan biridir.

ELLEN LLOYD
UFOArea.com
 
Eklenme Tarihi : 15.08.2016 13:51:00
Okunma Sayısı : 2601

Yorumlar

EKREM HATİP 15.09.2016 19:23:24
BİZ KÖÖÖÖÖRÜS......
selim uygun 08.04.2017 06:57:13
olmadı yok tamamen uydurma eser kanıt yok japon pramitleri bizim batık pramitler gibi sonradan denize gömülme deprem ülkesi Japonya düşünüldüğünde japon astıranot heykelli dediğiniz yüz yıl önceye kadar yaygın olan kadın midye dalgıçlarına ayıt kıyafetle resmedilmiş bir heykelden ötesi deyil . antik romadönemi çark ise odönemde at arabasının arkasına bağlanan roma mili kilometre ölçme aleuz getti uzaylu mesikalı bebek yalan uydurma herzamanki gibi aneaslı var ne cismi monolit dikdörtemgen kayalar mısır cevresi de görülür dikilitaş yapmakta kulanınmıştır . hani istanbulla roma dönemde ve yavus sultam selim döneminde getirilenler varya onların yapımıda kulanılır.kristal kafa tası tam bir uyfdurma imitasyondur sonradan yapımıştır toprak kemik dış gibi organik olmayan hiç bir maddeye radyo karbon testi yapılamaz tarıhi belirlenemez mümkün deyil kreç kum taşı kimsala eritilerk hafif asitli sulu karışımlarala her türlü nesnenin üstü kaplanır bu olay çok yağış alan yerlerdede daha hızlı olur . taşın tarinie radyo karbon tasti yapılı içine konulan civata çekiç vb neslerin tatirhi belirlenemez yani plastik banyo ördeğini butür taş yapılarla kaplayıp tarihi, buluntu diye satmaya çalışanı bile gördüm , kanadada uzaylı şeklidediğiniz deniz anasına benziyor daha çok .istiridye kabuğuna eski 2 milyon yıllık ama oyulan yüz şekli daha sonra yapımış kapuk fosili bulan ve ona ilham veren neolotik dönem insanı tarafından yapımış .antik çağda bilgisayar mı aslına da yok neslide tamamen uydurma dinazor heykelileri ve resimleri bulunan taslar uydurma dönemi sahtaker bir arkolok ve doktor rtarafından yapımış imitasyon (uydurma eserler)buların bir kısmın satmış diyerleri ile müze açıp parasıyla zen olmuşlar eneyiler sağolsun demiş çatır çatır parasını yemişler :))))))) 1800 yıl öncesi uçak maketi değiğiniz sizin uçağa benzetiğiniz bir takı kolye ucu bununa yasıı kafatasları veya uzun bebeklikten başlayaark tahta pıalakalarlar bağlanama kafanın kafatasını deforma olması ile oluyor hala daha afrika yağmur ormanları uzak doğu asyada bu şekilde vücut simetrileri bozan kabileler var
Tayfun Baş 08.04.2017 16:48:15
Yorumunuz için teşekkürler...

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz