Fotoğraf Galerisi
Eagle Nebula
Eagle Nebula
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 14
Toplam : 19
Ziyaretçi
 

Dünya’nın sonu yakın

Amerika’dan gelen konuklarına Londra Bilim Müzesi’ni gezdiren Stephen Hawking’e basın mensupları da eşlik etti.  Yaşayan bilim insanları arasında dünyada en çok tanınan isimlerden olan Stephen Hawking, müze gezisi esnasında, “İnsanlığı kurtarmak için başka gezegenlerde koloniler kurmak zorundayız” dedi.

‘UZAYDA YOLCULUK İNSANOĞLU İÇİN GEREKLİ’

Hawking, “Bu saldırganlık, medeniyetin ve insanlığın sonunu getirebilir. Ancak uzayda yolculuk bizi başka bir yöne götürebilir. Bu insanoğlunun geleceği için gerekli. Başka bir gezegende koloni kurma olasılığını, canlılar için bir tür ‘hayat sigortası’ olarak algılamalıyız” dedi.

‘HİÇ BİR PROBLEMİMİZİN ÇÖZÜMÜ DÜNYA’DA YOK’

Londra Bilim Müzesi’ni gezen Amerikalı konuklardan Adaeze Uyanwah, insanlığın sonunun nasıl geleceğini sorunca Hawking şunları söyledi: “İnsanoğlunun saldırganlığı nükleer savaşlara yol açabilir. Böylece medeniyet sona erer ve insanlık biter. Hiçbir problemimizin çözümü Dünya’da yok. Ama Dünya bize başka bir perspektif sunuyor. İnsanoğlunun geleceğinin uzayda olduğuna inanıyorum. İnsanlar başka gezegenlerde koloni kurarak soylarını devam ettirebilirler.” Hawking ayrıca ‘yapay zeka’nın da insanlığın sonunu getirebileceğini söyledi.
 
Eklenme Tarihi : 22.02.2015 23:58:48
Okunma Sayısı : 4042

Yorumlar

Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz