Fotoğraf Galerisi
Andromeda Galaksi
Andromeda Galaksi
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 77
Toplam : 81
Ziyaretçi
 

Edirne Havsa Ufo Gözlemleri

EDİRNE HAVSA UFO GÖZLEM RAPORLARI (Benim de ilk gözlemlerimi yaşadığım zamanlar...)


1982 - 13 Ocak, Havsa: Pazar gecesi saat 21.00 civarında, Edirne'nin Havsa ilçesinde yeni bir gök cismi görüldü. Havsa' ya bağlı Arpaç köyünün muhtarı İsa Kuzu, gözlemini şöyle anlattı : «Önceki gece kahvede otururken, birden televizyon bozuldu ve aynı anda dışarıdan bağırtılar işittik. Dışarıya fırlamamızla birlikte, yaklaşık 500 - 600 m. yukarıdan yumurta biçiminde, sarı ve yeşil ışıklar saçan bir cismin geçtiğini gördük. Az sonra gözden kayboldu. Aynı objeyi  Arpaç  köyünden Havsa' ya  kadar arabasıyla izleyen Mahir Avcı ise, şöyle dedi : «Gök cismini 17 km. kadar takip ettim. Tahminen 120 km. kadar hız yapıyordu. Bazen arkasından sarımsı bir duman çıkartarak, dümdüz uçuyordu .Havsa' ya bir kilometre kala, un fabrikası önünde aniden gözden kayboldu .. .” (Gazeteler)


1982 - 16 Ocak. Havsa: Gök cismi bu kez de Havsa’ ya. bağlı Taptık köyünde görüldü. Perşembe gecesi saat 22.00 civarında iyice alçaktan geçerek radyoların tamamen susmasına sebep olan objeyi gören köy ilkokul öğretmeni Şevket Ayaz ve köylülerden Recep Varol, şöyle konuştular;«100 metre üzerimizden, yaklaşık 40 - 50 km. hızla geçen gök cismi, bir kaplumbağaya benziyor, sarı ve kırmızı ışıklar saçıyordu. Köyün 10 km. ötesindeki Kurapa köyü yamaçlarına kadar uçtu ve birden yusyuvarlak olarak gözden kayboldu. İlk gördüğümüz anda ise 5 m. çapında bir küre büyüklüğündeydi.” (Gazeteler)


1982 - 17 Ocak, Havsa : Gök cismi, saat 21.35' te Havsa' da çift olarak izlendi. Yaklaşık 600 - 1000 metre yükseklikte görülen ve yumurtaya benzediği öne sürülen gök cismi 5 dakika süreyle bulunduğu yerde kaldıktan sonra korkunç bir hızla hareket ederek gözlerden kayboldu. Gök cismini görenlerden emekli Baş komiser Osman Yalçın olayı şöyle anlattı : “Önceki gece saat 21:35’ te televizyonda ses ve görüntü birden bozuldu. Daha sonra. tamamen kesilince balkona çıktım. Yerden 1000 metre yükseklikte bir cisim mavi ve pembemsi ışıklar saçarak İstanbul yönüne doğru gidiyordu. 15 dakika kadar izledik. Daha sonra birden ortadan kayboldu. Bu cisim küre biçimindeydi …”Gök cismini dürbünle izleyen Havsa Gazeteler Başbayii İsmet Baş ise televizyon alıcısının bozulması üzerine dışarı çıktığını bildirdi ve şunları söyledi: •Gökyüzünde çok büyük bir hızla giden iki cisim gördüm. Kırmızı mavi ışık saçıyordu. Bir tanesi korkunç bir hızla ortadan kayboldu. Öbürü ise bir süre etrafa ışık saçtıktan sonra Uzunköprü yönünde uzaklaştı. Yunanistan'dan Türkiye'ye mal getiren nakliyeci Hayrettin Engin kendisini hayret ve korkuya sevk eden olay  hakkında şöyle konuştu : Saat 21.30 sıralarında Havsa' ya  iki kilometre kala  gökyüzünde ani den iki cisim belirdi. Bir tanesi izli mermi gibi geçerek gözden kayboldu. 1000 metre  yükseklikte  bulunan diğer cisim ağır ağır hareket ediyordu. Yumurtaya benzeyen bu cisim de 5 dakika sonra aniden gözden kayboluverdi.(Gazeteler).

Dış Basında 


1982 - 19 Ocak, Havsa : Bu arada Edirne'nin Havsa bucağında da önceki gece 03.00 sıralarında görülen ışıklı cismin halk arasında heyecan yarattığı bildirildi.Görgü tanıkları ışıklar yayan cismin, şeklinin, aynen bir kaplumbağaya benzediğini söylediler .(Gazeteler).

Kaynak:Türkiye Ufo Raporu Bilim Araştırma Merkezi
 
Eklenme Tarihi : 29.07.2015 16:02:11
Okunma Sayısı : 2547

Yorumlar

Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz