Fotoğraf Galerisi
Ay
Ay
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 34
Toplam : 37
Ziyaretçi
 

Hastalıklar Bedende Oluşmadan Önce Oluşur

Bütünsel Tıp konusunda bilgi sahibi olmayanlar başlığı görünce eminim biraz şaşırmışlardır. “Yani biz hastalanmadan evvel aslında hasta mı oluyoruz.” Evet, Sevgili dostlar tam da böyle oluyor hastalıkların oluşması.

İnsan bedeni aslında sanıldığından çok başka bir şeydir, o aslında bilincimizin aynasıdır ve bilinç bedenden önce hasta olur. Bildiğiniz gibi bir ayna sadece karşısındaki görüntüyü yansıtabilir, ne görünüyorsa o…

Hastalıklarımızın tamamen kaynağı bir düşünüş biçimimizle ilgilidir. Düşünüş biçimlerimiz ya da alışkanlıklarımız bir duygu oluşturmamıza sebep olurlar ve ikisi birlikte çalışarak bedenimizi hasta etmeye başlarlar.

Negatif düşünceler negatif duyguları tetiklerler ve negatif duygular da bedenimizdeki enerji deviniminde tıkanıklığa yol açarlar. Örneğin öfke, üzüntü, nefret, bencillik, hırs, aç gözlülük, kin, endişe ve korkularımız bedenimizde stresler oluşturarak sürekli kasılmalara ve gerginliklere yol açar. Gergin bedenlerden enerji akışı rahat oluşamadığı için bu da akışta ve en nihayetinde bedenimizde ciddi tıkanıklıklara yol açarlar.

Başka bir şekilde bakacak olursak eminim son zamanların moda terimi olan anda kalmayı birçoğunuz duymuşsunuzdur. Anda kalmanın ise ne gibi faydaları olacağı hususunda yeteri kadar bilgi paylaşılmamaktadır. Oysa hastalıkları bertaraf etmek için anda kalmak ilk gerekliliklerden biridir.

Eğer siz sıklıkla geçmişi düşünüyorsanız mutlaka ya kendinizi yargılıyor ya da bir başkasını yargılıyor olarak kendinizi bulabilirsiniz. Her iki durumda da bu, sizin üzüntü duymanıza sebep olacaktır. Üzüldüğünüzde ise akciğerleriniz doğrudan etkilenir ve sizi hasta ederler. Araştırmalara göre insan üzüldüğünde, korktuğunda, öfkelendiğinde daha sığ nefes alıyormuş. Eh bu da yeterli oksijen alamayan bedeninizde doğal olarak arızaya yol açacaktır. Eski filmleri sevip seyredenler bilirler, ince hastalık (verem) diye bir hastalık vardı o filmlerde ve genelde büyük bir üzüntünün arkasından ortaya çıkan bir hastalık olarak canlandırılırdı…

Geleceği düşünen insanlar ise çoğu zaman yakın ve uzak geleceklerini garantiye alma, ileri vadeleri olan taksitli borçlarını ödeme ya da daha fazla biriktirme telaşı içerisinde planlar kurduklarında daima içlerinde endişe taşıyacaklardır. Önümüzdeki ay kira var, faturalar var, taksitler var v.s… Endişeleriniz yarın ödemeniz ya da biriktirmeniz gereken bu paraları size şimdiden sağlamayacaktır. Daha günü gelmemiş ödemeleriniz yüzünden ne bu günü yaşayabilirsiniz, ne de o gün mutlu olabilirsiniz.

Kısacası genellikle ya geçmişi düşünür üzülürüz ya da gelecek için endişelenir dururuz. Bütün yaşayabileceğimiz anları da bu sayede heder eder dururuz. Geçmişi düşünerek değiştirme şansınız yoktur ve hiç olmayacaktır dolayısıyla geçmişinizle barış yapma zamanınız gelmiştir artık. Gelecek ise henüz gelmemiştir. Elinizde sadece bu an vardır ve sizin mutlu olabileceğiniz tek andır aslında. Eğer daima geçmişi ve geleceği düşünürseniz ne zaman yaşamayı hatırlayabilirsiniz ki…

Bu iki durum da sizin hasta olmanız için gereken duyguları üretebilen durumlardır. Sadece kendi sağlığınız için ve düşünerek şu an hiçbir şey de yapamayacağınızı hatırlamakla en azından bazı hastalıklarınızın oluşmasını önleyebilmeniz mümkündür.

Sanırım şimdi hastalıkların temel dinamiklerini biraz farklı görmeye başlayacaksınız.


 
Eklenme Tarihi : 21.12.2014 23:37:19
Okunma Sayısı : 1516

Yorumlar

halime dereli 25.03.2018 01:12:56
evet çok etkileyici olmuş. halk olarak en aç olduğumuz seydir 'mutluluk' ama nasıl doyacağımızı hiç bilmeyiz. teşekkürler aydınlatıcı yazınız için sevgilerimle...

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz