Fotoğraf Galerisi
Samanyolu
Samanyolu
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 17
Toplam : 23
Ziyaretçi
 

Hindistanda Aşırı Sıcaklar Can Alıyor...Hindistan'da ölü sayısı 2 bin 200'ü geçti

Hindistan Afet Dairesi sözcüsü, birçok eyaletten çok sayıda yeni ölüm haberi geldiğini açıkladı. Aşırı sıcaklar yüzünden ölenlerin başında evsizler, yaşlılar ve inşaat işçileri geliyor. Meteorologlar sıcaklardan en fazla etkilenen ülkenin güneyindeki Telangana ve Andhra Pradesch eyaletlerinde yarın yağış beklendiğini açıkladı. Ancak uzmanlar yarınki yağışla birlikte hava sıcaklığının düşmesini beklemiyor.

A road melts near Safdarjung Hospital after the temperatures rise to 45 degree Celsius during a hot weather as Delhi/NCR experienced yet another scorching day, on May 24, 2015 in New Delhi, India.

Yetkililer dün Andhra Pradesh'te sıcaklığın 47 dereceye ulaştığını duyurdu. Sıcaklıklar yüzünden Meteoroloji Dairesi  

alarm seviyesini kırmızıya yükselterek, insanlara başlarını korumaksızın sokağa çıkmama ve su tüketimini artırma tavsiyesinde bulundu.

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi de sıcaklardan olumsuz etkilendi. The Hindustan Times'ın haberine göre kentte sıcaklık 45,5 dereceye ulaşırken birçok caddede asfaltlar eridi. Yetkililer sıcaklar yüzünden ticaretin de olumsuz etkilendiğini, gıda tüketiminin azaldığını, insanların şu sıralar sadece soğuk su tükettiğini açıkladı.
 
Eklenme Tarihi : 28.05.2015 10:39:53
Okunma Sayısı : 1379

Yorumlar

Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz