Fotoğraf Galerisi
Güneş ve uçak
Güneş ve uçak
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 62
Toplam : 69
Ziyaretçi
 

Kanalizasyon kazısında Roma dönemine ait lahit bulundu

     Düzce Valisi Ali İhsan Su, belediye ekiplerinin kanalizasyon çalışması sırasında bulunan lahite ilişkin, "Yetkili arkadaşlar ilk etapta, bunun Roma dönemine ait bir lahit olduğunu değerlendiriyor. Orta boylarda bir şahsa ait olduğu tahmin ediliyor" dedi.

     Cumhuriyet Mahallesi'nde kanalizasyon çalışması sırasında bulunan tarihi kalıntıları inceleyen Vali Su, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konuralp Müzesi uzmanlarının çalışma başlattığını belirtti.

Vali Su, lahitin bulunduğu yerden zarar vermeden çıkarılacağını belirterek, şöyle konuştu: "İçinde ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz. Malumunuz Anadolumuzun her yerinde tarihi buluntular çıkabiliyor. Yetkili arkadaşlar ilk etapta, bunun Roma dönemine ait bir lahit olduğunu değerlendiriyor. Orta boylarda bir şahsa ait olduğu tahmin ediliyor. Bizim için önemli olan lahiti buradan, zarar vermeden çıkarmak ve kültür mirasımıza katmaktır."

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise kalıntıların incelendikten sonra antik değerinin belirleneceğini ve Düzce kültür mirasına kazandırılacağını dile getirdi

cumhuriyet

 
Eklenme Tarihi : 21.11.2014 09:03:28
Okunma Sayısı : 2002

Yorumlar

Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz