Fotoğraf Galerisi
Pleiades
Pleiades
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 26
Toplam : 31
Ziyaretçi
 

Kırklareli Manyetik Alan Bölgesi...

Klasiktir belki ama sıcak kahvemi yudumladığım şu anda, daha önce paylaşmayı planladığım ancak hayal kırıklığı yaratan bir durum sonrasında  bugün , hep duyduğumuz ancak yaşayınca çok farklı hisler ve etkiler  bırakan bizce  önemli bir olaydan  bahsetmek istiyorum.

Bizce diyorum çünkü, bu iki olayda da beni yalnız bırakmayan, çok iyi anlaştığım ve ilgilendiğimiz konular itibariyle çok ortak yönümüz bulunan ve bir birimizin gelişmesinde sürekli katkıda bulunduğumuz Sevgili Esra KARA’ya desteğinden dolayı teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.Yakın çevremde böyle bir insanın olmasından dolayı çok mutluyum.

        

Konuya girersek,1 Aralık günü Tekirdağ’da yaşayan sevgili Şahan ERTETİK arkadaşımız basında çıkan çok önemli bulduğu ve kendisinin de ilgilendiği konulardan biri olan Ufo’lara ait bir haber sonrasında  bana mesaj atarak olay yerinde inceleme yapıp yapamayacağımızı sordu.Bu haber Kanaltrak adlı bir web sitesinde [ttp://www.kanaltrak.com/uzaylilar-tekirdagda.html] Uzaylılar Tekirdağ’da diye bir başlık atılarak sunulmuş.Aşağıda  Fotolarda da gördüğünüz gibi (benim de GoogleEarth programından bizzat teyit ettiğim)tarla üzerinde ilginç şekiller olması dikkatimi çekti.Peru NAZCA’daki gibi anlamlı olmasa da şekillerin olması ve tabi ki haberde adını açıklamak istemeyen bir uzay araştırmacısının farketmiş olması beni daha da meraklandırdı. Gerekli ekipmanları da edindikten sonra beraberce yola çıktık.Malesef Şahan’ın çalıştığı saatlerin uymaması sonucu onla buluşma imkanımız olmadı.

Güzergah olarak Lüleburgaz’dan Muratlı’ya,oradan da  Yağcı köyüne ulaştık. Köy halkından birkaç insan ile konuştuktan sonra ve tabi ki çektiğimiz harita fotoğraflarının da  yardımı ile oradaki bölgeye yaklaştık. Patika yollara girip araştırmalar yapsak ta maalesef o izlerin bulunduğu yere rastlayamadık. Aynı zamanda tarlaların ekilmiş olması  hedefimize ulaşmamıza engel oldu. Mevsim olarak yanlış bir zamanlama,bizim de yaz mevsimini  bekleyecek kadar sabrımızın olmaması sonucunda hayal kırıklığı yaşayarak tekrar geriye döndük.Yolda rastladığımız kişiler ile yaptığımız konuşmalar sonucunda tarladaki o izlerin gübre olduğu ve olayın uzaylılar ile alakası olmadığı söylendi.Tabi ki tatmin olmadık.Temmuz ayına doğru ikinci  bir gidiş yapma kararı aldık.Yandex navigasyonda gözükmeyen ama Google Earth programında gözüken bu izler bizim için hala bir merak konusu olarak kaldı.
Tekirdağ Yağcı Köyü İşaretler


Bugün ise yine uzun zamandır gitmeyi planladığımız yer olan,Kırklareli’ne bağlı Yenice köyüne 2-3 km uzaklıkta bulunan Manyetik alanın bulunduğu ve arabaları yerinden hareket ettiren, oradaki insanların sıkça yaşadığı bu mekanı görmek için hareket ettik.Edirne’ye yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika ve  127 km uzakta olan bu yer navigasyon cihazları ile gayet kolay bulunabilir bir yerde. Manyetik alanın bulunduğu söylenen yer tamamen bayır aşağı olarak görülüyor ve  aşağıya doğru gidişte arabanın yavaşladığını ve bir gücün sanki arabayı geriye doğru çektiğini hem görüyor hem de hissediyorsunuz.Yıllar önce buradan geçmiş  ama bugünkü kadar hiç şaşırmamıştım. Defalarca deneme yaptık ve her defasında araba hem geri hem de ileriye doğru hızlanarak rampaya doğru çıktı. Daha da ilginci arabadan indikten sonra  daha önce sıkça gördüğüm Ufo rüyalarında, bu gemilerin inişleri ve ya çıkışları sırasında beynimde hissettiğim basıncın aynısını hissetmiş olmamdı.


Kırklareli  Manyetik Alan Yolu

Kırklareli  Manyetik Alan YoluElimizde bulunan ve yukarıdan çekim yapmayı planladığım Drone’u trafik sıklığından ve sakınca yaratmamak adına çok fazla kullanamadım.Ancak telefon ile video kayıtları ve bol bol fotoğraflar çektik.Ve fotoğrafların birinde aslında beklediğimiz bir şey yakaladık.O resimleri de paylaşıyorum.Bence Ufo’lar ile ilgilenen herkesin görmesi gereken bir yer.Ve özellikle bu konuların uzmanı Sevgili Farah YURDÖZÜ'nü ve görüşlerini çok merak ediyor ve onun için de uygun olan bir zamanda bir sonraki ziyareti hep beraber yapmayı ümit ediyorum.Bu hisleri onun da yaşayacağını ve çok şaşıracağını biliyorum.Sanki bir yıldız geçidi gibi, kim bilir…

UFO


UFO

UFO

UFO


UFO

UFO

UFO


 
Eklenme Tarihi : 14.12.2015 00:07:05
Okunma Sayısı : 3013

Yorumlar

Farah Yurdözü 14.12.2015 02:35:38
Süper bir araştırma... en kısa zamanda gelip yerinde görmek istiyorum :)
Tayfun Baş 14.12.2015 09:47:14
Biz de sabırsızlık ile bekliyoruz Sevgili Farah Yurdözü...:)

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz