Sezaver SEÇKİ
Sezaver Seçki (1960- Adana) Evli ve 2 çocuk annesidir. Ç.Ü. Eğitim Fakültesi mezunudur. İng. Öğretmenliğinden emeklidir. Ömür boyu öğrenmeye olan inancı ve psikolojiye olan merakı nedeniyle çesitli eğitimlere katılmıştır. Uygulamalı aldığı bu eğitimleri Evrensel Yasalarla sentezleyerek, Kuantum Düşünce Tekniği adi altinda vermektedir.
Konuyla ilgili olarak 2005 yılından beri, seminerler vermekte ve Bireysel Danışmanlık yapmaktadır. Çalışmalarını Adana ve İstanbulda sürdürmektedir. Geçmiş Yaşam Regresyon uygulayıcısıdır. Eğitimini Psikoterapist Andy Tomlinson’dan almıştır. Uluslararası (İBRT) onaylı Past Life Regression Academy diplomasına sahiptir.

Konuyla ilgili Hayatlar Arası Hayat, doğum travmaları vb. ileri teknikleri takip ederek kendini geliştirmeye devam etmektedir. Aynı zamanda Kuantum Düşünce Tekniği Eğitmeni, EMEIH Hipnoz uygulayıcısı, INLPT NLP Master, Reiki Master, EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği), EET (Duygusal Güçlenme Tekniği) uygulayıcısıdır.

Çalışmalarında danısanlarının duygu durumuna göre, en uygun olacak tekniği, en kısa sürede sonuç alacak şekilde uygulamakta, onların kendi kendilerinin yaşam koçu olmalarına, en yüksek hedeflerine ve iç uzlaşıya kavusmalarına yardımcı olmaktadır. Gurup egitimlerinde, kişileri üzen, yoran duygusal sorunları ve özsaygı-özsevgi-özgüven-özinanç veya motivasyon eksikliğini gidermeye yönelik farkındalık çalışmalarıyla birlikte, ilişkilerin uyumu için etkin iletişim yollarını aktarmaktadır.

Diğer yandan, karşılastığı ilginç vakaları kitaplaştırmaya, edindigi içgörüleri yağlı boya resim olarak tuale aktarmaya ve karma sergilere katılmaya devam etmektedir. 2010 yılında kendi imkânlarıyla bastırdığı ilk kitabı ‘Saklı Gerçeklerimiz’ Sınır Ötesi Yayınevinin dikkatini çekmiş ve içeriği genişletilerek 2012 yılında, "Kaderimize Yön Veren Evren Yasaları" adıyla yayınlanmıştır. 2013 ve 2014 yıllarında Ray Yayıncılıktan "Ben ne anlatıyorum Bilinçaltım ne anlıyor" ile "Kendini Yönetme Sanatı" adlı iki kitabı daha yayınlanmıştır. Son donemde, yetiskinler icin Sanatla Farkindalık atölyeleri duzenlemektedir"