Fotoğraf Galerisi
Ay Tutulması
Ay Tutulması
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 77
Toplam : 84
Ziyaretçi
 

Ufo Gerçekleri ve Yalanları...

Ufoloji, evrende yer alan diğer yaşam biçimlerinin bilimsel yönden incelenmesidir.

Başka gezegenlerden dünyaya gelen yabancı uzay taşıt araçlarına UFO adı verilmiştir; “Unidentified Flying Objects” yani “Kimliği Belirlenemeyen Uçan Cisimler”. Ancak bir Ufolog söz konusu yabancı cisimler arasında meteor, uydu parçası, Dünya yapımı uzay taşıt araçlarını değil, “Dünya Dışı” kaynaklı uzaysal araçları, onları inşa edip bize kadar getiren zekayı, uygarlığı ve teknolojiyi inceler.

Ufoloji evrenseldir... Hiç bir dinle, inançla ve tarikatla bağlantısı yoktur... Uzak atalarımızın uzaysal kökenlerini araştırmak için mitoloji, tarih ve arkeolojiden yararlanır. Ayrıca bugünün UFO bilgisini anlamak için, çağdaş matematik, fizik, astronomi ve mühendislik konularında fikir sahibi olmak gerekir.

Ufoloji, Dünya bilimi tarafından henüz açıklanamayan bazı fenomenlerin incelenmesi amacıyla Spiritüalizm ve Parapsikoloji gibi alanlardan da yararlanır. Ancak bu dalların Ufoloji'de tarikatların ortaya çıkması ve inanç saplantılarının köklenmesine yol açmamasına özen gösterilmesi gerekir... Ufoloji, insanlığı bekleyen farklı geleceğe hazırlayan mantıklı ve tutarlı bir araştırma alanıdır.

UFO gerçeğini bu mantık doğrultusunda araştıran amatör ya da profesyonel meraklının karşısına bazı engeller çıkar. Ben bu engelleri “Dört Tehlikeli Gurup”başlığında sınıflandırıyorum:

1.Reddedenler:

“UFO’lar yoktur ve zeki yaşam sadece Dünya gezegenine verilmiş bir olanaktır’ düşüncesinde ısrarcıdırlar. Kendilerini Dünya gezegeninin ve tüm evrenin tek sahibi zannederler. Ruhsal evrim seviyeleri onları katı maddeye sımsıkı bağlar ve görebildiklerinin ötesinde neler olup bittiğini düşünmek zahmetine bile katlanmazlar.

2.Hayalciler ve her şeye inanlar:

UFO’larıyla gelen uzaylılar iyilik meleğidir, bizi ketiülilklerden kurtarıp yardım etmek amacıyla buradalar” derler ve İsveçliler’i uzaylı zannedip her yıldız kaydığında “Yaşasın... Uzaylı ağabeylerimiz bizi ziyarete geldi” diye sevinirler. UFO konusuna büyük merak duymalarına rağmen, konu ile ilgili literatürü izlemez, sadece televizyon ve basına yansıyan haberlerle yetinir, ciddi kitaplar okumaktan kaçınırlar. Basında yer alan birçok sahte UFO görüntülerini gerçek zannederek, UFO gerçekleriyle UFO yalanlarını birbirine karıştırırlar.

3.Korkaklar:

“ UFO'ları inşa edip dünyaya gelen uzaylılar Cin’dir, insanların aklını çelip onları kötü yola sürüklemeye çalışırlar. Uzaylılara inananları da cinler ele geçirmiştir" masalı ile kendilerini avuturlar. Dünyada tanınmayan ve analizi bile yapılması çok güç olan madenlerden yani katı maddeden inşa edilmiş uzay gemilerinin, cin olduğuna inanan görüş açısını savunurlar. Bu grup, daha çok bağnaz dinsel çevrelerde kendini gösterir.

4.Sahtekarlar:

En tehlikeli guruptur. Sadece para kazanmak ve taraftar toplamak amacıyla sahte UFO film ve fotoğrafları hazırlayıp satarlar. Bunu becerecek zekası ve teknolojik imkanları olmayanlar, uzaylılardan haber alıyorum diye ciltler dolusu kitap yazıp cehaletlerini sergiler ve komik duruma düşerler.

Evet... Ufoloji hakkında çok genel bir bilgi edinmek isteyenlere bilmem bu kadarı yararlı olur mu?... Geri kalan grup ise, uzun yıllar süren ve büyük emek gerektiren sabırlı bir araştırma ve çalışmanın ürünü olarak UFO gerçekleriyle UFO yalanlarını birbirinden ayırarak, UFOLOJİ’nin evrenselliğini içlerinde yaşatırlar.

Farah YURDOZU Ufo Gerçekleri ve Yalanları kitabından...

 
Eklenme Tarihi : 04.01.2015 15:03:49
Okunma Sayısı : 1903

Yorumlar

Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz