Fotoğraf Galerisi
Messier 51
Messier 51
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 78
Toplam : 84
Ziyaretçi
 

Uzaydan gizemli sesler geliyor

Avusturalya'da biliminsanları ilk kez uzaydan gelen bir sesi "canlı" olarak yakaladılar.

Radyo frekansı veya "patlama" olarak değerlendirilen sesin kaynağı şimdilik belirsiz ve gizemini koruyor.

15 Mayıs'ta yapılan kayıda ilişkin bilgiler, (Monthly Notices of the Royal Astronomical Society) isimli dergide yeni yayınlandı ve kamuoyu tarafından öğrenilmiş oldu.

Melbourne Swinburne Teknoloji Üniversitesi'nde doktora öğrencisi Emily Petroff, "patlamanın" 10 saniye kadar sürdüğünü belirterek, "Keşfin önemi çok hızlı olarak tanımlanması ve dünyadaki astronomların birbirleriyle temas geçerek kaynağı bulmaya çalışması" dedi.

Petroff, açıklamasında, "Bizim keşfimize kadar arşivlerimizde 8 kayıt vardı" bilgisini de verdi. Havai, Şili, Almanya gibi Dünyanın farklı yerlerindeki teleskoplar bu tür patlama sesleri için araştırmalar sürdürüyorlar, Avusturalya'daki CSIRO Parker teleskopu ilk kez bir kayıt yapmış oldu. 

Uzaydan gelen bu seslerin kaynakları tam olarak bilinmiyor. Uzaylı canlılardan, kara deliklerin ötesindeki uygarlıklara kadar bir dizi sav seslendiriliyor. Petroff, sesin doğal bir kaynaktan geldiğine emin olduklarını, kaynağın uzaylılar olamayacağını ancak tam olarak sonuca varamadıklarını söyledi. 

NTV
 
Eklenme Tarihi : 28.01.2015 01:05:46
Okunma Sayısı : 1438

Yorumlar

Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz