Fotoğraf Galerisi
Venüs - Mars Kavuşum
Venüs - Mars Kavuşum
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 67
Toplam : 71
Ziyaretçi
 

Uzaylılardan geldiği düşünülen sinyaller araştırılacak

Kepler Uzay Teleskobu’nun 2011 yılından beri tam 4 yıldır aldığı ve diğer yıldızlardaki hiçbir sinyale benzemeyen sinyallerin “ilginç” ve “tuhaf” olduğunun anlaşıldığı ve gelen ışığın yıldızın etrafında büyük miktarda maddenin tertipli bir şekilde dönmekte olduğuna işaret ettiği belirtildi.

Yale Üniversitesi’nde doktora sonrası çalışmasını yapan Tabetha Boyajian, daha önce böyle bir yıldız görmediklerini belirterek, bu yıldızdan gelen sinyallerin diğerlerine benzemediğini açıkladı.

Penn State Üniversitesi’nden astronom Jason Wright, Boyajian kendisine verileri gösterdiğinde şaşırdığını belirterek, “uzaylılar her zaman değerlendireceğiniz son hipotez olmalıdır, ancak bu uzaylı bir medeniyetin inşa edebileceğini bekleyebileceğiniz bir şeye benziyor” dedi.

Kepler’in izlediği diğer 150 bin yıldızda görülmeyen sinyallerin, bu yıldızdan alındığı bildirilirken, başlangıçta gelen verilerin yanlış olduğunun düşünüldüğü ancak durumun bu olmadığının anlaşıldığı söyleniyor.

Bunun genç yıldızlarda normal olabileceği söylenirken, bu yıldızın genç de olmadığı belirtiliyor.

Sinyallerin ‘uzaylı teknolojisi’ olup olmadığı ise California Üniversitesi Berkeley Collage tarafından araştırılacak.

California Üniversitesi, Berkeley Collage’den Andrew Siemion’un da Boyajian ile birlikte çalıştığı ve yıldıza büyük radyo teleskoplarını yönelterek inceleme yapmak istedikleri belirtildi.

İlk gözlemlerin Ocak ayında yapılacağı bildirilirken, Ocak ayında şüphelerin doğrulanabilmesi durumunda daha büyük araştırmaların başlatılacağı aktarılıyor.Sozcü
 
Eklenme Tarihi : 16.10.2015 10:39:32
Okunma Sayısı : 1262

Yorumlar

Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz