Fotoğraf Galerisi
M42
M42 Geniş Açı
Tüm Fotoğraflar

Anket
Günün Sorusu
Sizce Ufo'lar Gerçek mi
 
   
Sayaç
Online : 99
Toplam : 103
Ziyaretçi
 

Yeni bir canlı türü keşfedildi

Hawai açıklarında insansız su altı araçlarıyla Büyük Okyanus tabanında yapılan incelemeler sırasında bilim insanları beyaz renkli bir ahtapot keşfetti. NTV'de yer alan habera göre sıradışı ahtapot, beyaz rengiyle sosyal medyada oldukça ses getirdi. Çizgi film karakteri Sevimli Hayalet’e benzerliğinden dolayı “Casper” olarak anılmaya başladı.Yeni bir canlı türü keşfedildi

"OLAĞANDIŞI BİR DURUM"

Keşfi yapan bilim ekibinde bulunan Micheal Vecchione yaptığı açıklamada, "5000 metreden daha derin bir alanda bir ahtapotla karşılaşmak bizim için inanılmız bir durumdu. Bugüne kadar 4000 metreden daha derinde yaşayan bir ahtapot hiçbir şekilde görülmemişti. Bu gerçekten olağandışı" ifadelerinde bulundu.

AHTAPOT OLDUĞU KESİN DEĞİL

Bilim insanları yapılan incelemeler sonunda Casper’ın türünün ne olduğunu öğrenebileceklerini belirtti. Casper’ın diğer ahtapotlara göre vücüdunda daha az kas dokusuna sahip olduğunu ve yüzgeçe sahip olmadığı ifade edildi. Vecchione, "Belki bu bir ahtapot bile değil tamamen yeni bir tür bunu ancak incelemelerimizden sonra söyleyebiliriz" dedi.

 
Eklenme Tarihi : 06.03.2016 17:52:50
Okunma Sayısı : 1399

Yorumlar

Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı

Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
Yorumunuz